Tänavakivi puhastamine: kuidas Mopimees puhastas hooldekodu suuremahulise kõnnitee?

Tänavakivi puhastamine ja liivatamine on teenused mille pakkujatest on Mopimees üks parimaid.

Hiljuti viisime läbi ühe põneva projekti hooldekodu ümbruse kõnniteede puhastamiseks ja liivatamiseks. See oli meie jaoks väljakutse, kuna kõnniteed olid tiheda liiklusega, töömaht oli suur ning kivid olid väga sammaldunud.

Tänavakivi puhastamine pakkus huvi ühele hooldekodule. Sellega seoses võeti meiega ühendust ning läksime olukorraga tutvuma ja töömahtu mõõtma. Selgus, et kogu kõnnitee oli sammaldunud, kattunud tumeda vetikakihiga ning kohati kasvas vuukide vahel ka muru. Kuna niiske ilmaga muutub kive kattev vetikakiht libedaks, siis kujutas see ohtu teel liikuvatele inimestele. Õnneks pöörduti Mopimehe ehk professionaalse teenusepakkuja juurde kes leidis parima lahenduse vastavalt kliendi soovidele ja eripäradele.

Tänavakivi puhastamine Mopimees

Tänavakivide puhastamine

Tööde tehnoloogia hõlmas esmalt tänavakivi puhastamist. Meie meeskond kasutas spetsiaalseid survepesureid, mis eemaldasid mustuse, liiva ja muu prahi, mis oli kõnniteedele aja jooksul kogunenud. Puhastamise ajal ei kasutanud me mitte ühtegi puhastusvahendit või muud kemikaali. Oleme veendunud, et meie rakendatav kemikaalivaba puhastustehnoloogia mõjub hästi kogu hooldekodu ümbritsevale loodusele. Kogu töömaht oli 2200 m2. Kusjuures alati kogume kokku tööde käigus eralduva mustuse (sammal, liiv, lehed, muld, muru) ning viime selle ise jäätmejaama. Sellel objektil pidime ära vedama 2000 kg mustust. Võib vaid ette kujutada kui tülikas olnuks tegeleda mustuse utiliseerimisega kliendil endal. Meie eesmärk on teha kogu protsess võimalikult mugavaks.

Tänavakivi pesu Mopimees

Suurel hulgal voolikuid

Kuna objekt oli väga suur ning laius mitmesaja meetri peal ja veekraanid olid ainult valitud kohtades siis pidime kohale vedama 350 meetrit voolikut, et töö saaks tehtud. Voolikud oli vaja lahti rullida 50 meetri kaupa ning ühendada üksteisega, et kõik survepesurid saaksid vett. Ühtlasi pidime kasutama ka mitmesaja meetri jagu pikendusjuhtmeid, et pesurid saaksid töötada. Lisaks pidime arvestama, et me ei saa jätta kaableid ja voolikuid kõnniteede peale. Tee pidi olema kasutatav hooldekodu elanikele kogu tööde vältel. Kuna meie meeskond on põhjalikult koolitatud, siis teavad kõik töötajad, et tänavakivide puhastamisel ei saa jätta kaableid ja voolikuid käiguteedele.

Tänavakivi puhastus Mopimees

Sambla kasvu takistav töötlus

Peale puhastamist alustasime kõnnitee töötlemist sambla kasvu takistava kaitsetöötlusega. Kasutame vahendit mis ei ole mürgine ega sisalda allergeene. See on oluline keskkonna- ja tervisesõbraliku teenuse pakkumisel. Kuna hooldekodu asub kaunite mändide all kus sammaldumine toimub kiirelt ning tellija tahab puhastatud pinda hoida samblavabana võimalikult pikalt, soovitasime meie tootevalikust sambla kasvu takistavat töötlust. Selle töötluse tellivad ka paljud erakliendid kes ei soovi kohe peale puhastust samblaga võitlema hakata.

Tänavakivide pesu Mopimees

Vuukide täitmine liivaga

Meie meeskond nägi palju vaeva, et täita vuugid liivaga ja tagada, et kõnnitee kivid oleksid tugevalt kinnitatud ja liikumatuna fikseeritud. Kuna objekt oli hooldekodu, pidime olema väga ettevaatlikud ja arvestama liikuvate inimestega, kes võisid kõnniteed kasutada igal ajal. Me kasutasime tööde jaoks spetsiaalset kõige peenema fraktsiooniga kuiva peenliiva mille tootja on Silikaat AS. Kusjuures kasutame sama liiva kõikide klientide juures, sest oleme veendunud, et selline liiv täidab oma eesmärki kõige efektiivsemalt. Liiva kulus sellele objektile 70 kotti. Üks liivakott kaalub 25 kg ning kokku kulus objektile 1700 kg liiva. Saime edukalt hakkama nii liiva tarnimise kui paigaldamisega.

Tänavakivide puhastamine Mopimees

Võrdlus erakliendiga

Kokku töötas objektil 4 spetsialisti, kes tagasid, et kõik tööd tehakse kvaliteetselt, kiirelt ja elanike elu häirimata. Lõpptulemusena sai kõnnitee puhtaks, põhjalikult liivatatud ja turvaliseks. Peale selle maksimeerisime puhta tulemuse säilimist tänu sambla kasvu takistavale töötlusele. Me likvideerisime 2200 m2 suuruselt objektilt 2000 kg mustust ning võib võrdluseks tuua, et eraklientide hoovid on keskmiselt 150 m2 suurused ning mustust eraldub sellise mahu puhul 150 kg. Erakliendi jaoks on ikkagi 150 kg suur kogus, kuid oleme mõelnud mugavuse tagamisele ning viime kogu mustuse ise minema. Liiva kulus objektil 70 kotti ehk 1700 kg ning klassikalise erakliendi hoovis kulub liiva 200 kg. Kliendi jaoks ei ole see murekoht, sest me toome ise kogu liiva kohale ning see sisaldub meie teenuses. Voolikuid oli hooldekodu objektile vaja kokku 350 meetrit. Võib võrdluseks tuua, et majapidamistes olevad voolikud on tavaliselt 25-50 meetrit pikad. Siit leiad nippe selleks kui soovid ise enda tänavakive puhastada.

Mida me suudame

Selle objekti eduka puhastamisega tõestasime, et meil on olemas võimekus võtta ette ka suuremahulisi objekte. Ärikliendid ja korteriühistud ei pea meie võimsuses kahtlema, sest meil on olemas piisavalt suur inventar, meeskond. Lisaks vajalikud masinad suurte liivakoguste ja eralduva mustuse transportimiseks. Kõige rohkem mängib rolli laiapõhine kogemustepagas ning korralik koolitus mille kõik meie töötajad on läbinud. Me seame alati esikohale kliendi soovid ja mugavuse ning seetõttu lõpetame alati tööd nii kiiresti kui võimalik, et tagada kõigi mugavus ja rahulolu.

Kui Sa oled mõelnud tänavakivide vahetamisele nende kehva välimuse pärast, siis unusta see mõte ning võta ühendust Mopimehega kes puhastab professionaalselt Sinu tänavakivid ning annab neile uueväärse välimuse.

Tasuta hinnapakkumine koos mõõtmisega

Tuleme mõõtma kahe tööpäeva jooksul.