Katuste pesu: kuidas hoida saavutatud tulemust ka peale pesu?

Katuste pesu annab katusele uueväärse välimuse, kuidas puhast tulemust pikemalt säilitada, teab Mopimees hästi.

Katuste pesu tagab Sinu kinnisvara esteetilise välimuse ja väärtuse kasvu

Katuste pesuga kaasneb ka muid eeliseid peale katuse välimuse parendamise ja kinnisvara väärtuse kasvu. Paranevad katuse konstruktiivsed omadused ning väheneb märgatavalt katusel lasuv koormus, mis tuleneb niiskest samblast. Täpsemalt saad katuste pesuga kaasnevatest eelistest lugeda siit.

Puhta tulemuse säilitamiseks kasutatavad meetodid

Mopimehel on pakkuda erinevaid variante saavutatud tulemuse säilitamiseks. Meetme valikul lähtume katusekattematerjalist ning kliendi eelarvest. Kivikatuseid on võimalik lasuurida või töödelda samblavastase septikuga, mis takistab samblike kasvu. Plekkkatuseid saab üle värvida, et anda katusele värske kaitsekiht. Samuti saab üle värvida ka bituumenkatuseid. Selles postituses räägime kõikidest variantidest lähemalt.

Kivikatuse värvimine

Värvimine spetsiaalse katusevärviga on mõeldud katusekividele ning selle eesmärk on anda kivile veelgi erksam toon ja vetthülgav kiht. Tooni valikul nõustame klienti ning aitame leida sobiva variandi kivi enda tooni arvesse võttes. Kindel on see, et punane katusekivi on peale värvimist veelgi värskem punane. Samuti on võimalik värvida kõiki muid toone katusekive. Värvikihi eelis seisneb vetthülgavas omaduses, mis ei lase kivil märguda ega endasse niiskust imada. Kui pind ei saa niiskust endasse imada, siis on raskendatud ka sammalde kasv.

Kivikatuse töötlemine samblavastase septikuga

Juhul kui katus ei vaja värvimist, siis on võimalik puhast tulemust peale katuste pesu säilitada ka samblavastase septikuga. Mopimees töötleb kivikatuseid spetsiaalsest vahendist valmistatud lahusega, mis sisaldab fungitsiide. Kuna samblikud on tegelikult seened, siis fungitsiidid ei lase neil kasvama hakata. Seda kui kaua katus ilma samblata püsib on keeruline hinnata, sest see sõltub katusele langevate okaste, lehtede ja vihma kogusest. Tavaliselt hakkab katus sammalduma juba aasta jooksul, kuid samblavastane töötlus annab puhtale tulemusele ühe aasta juurde.

Plekk- ja bituumenkatuse värvimine

Sarnaselt kivikatustele on võimalik värvida ka plekk- ja bituumenkatuseid, kuid selle jaoks on vaja kasutada spetsiaalset värvi. Värvikiht annab katusele vetthülgava kihi ja värske tooni. Plekkkatuse puhul tuleb hooldusvärvimist teha ka rooste vältimiseks. Bituumeni puhul aitab värvikiht vältida materjali rabedaks muutumist. Mopimehe meeskond aitab alati klienti tooni valikuga ning teostab kogu töö iseseisvalt.

Selleks, et katus enne värvimist puhtaks saada, võta ühendust Mopimehega, et saaksime teha tasuta hinnapakkumise nii katuste pesule kui ka värvimisele. Hinnapäringu tegemine on kiire ja mugav!

Tasuta hinnapakkumine koos mõõtmisega

Tuleme mõõtma kahe tööpäeva jooksul.