Katuse puhastamine: milleks see vajalik on?

Katuse puhastamine toob endaga kaasa mitmeid kasutegureid, mis on seotud nii katusekattematerjali vastupidavuse kui ka hoone esteetilise välimusega.

Katuse puhastamine: keeruline töö, mis tagab katuse vastupidavuse ja ilusa välimuse

Katuse puhastamine teostatakse tavaliselt survepesuriga ning tööde teostamiseks tuleb katusel ettevaatlikult turnida või kasutada võimalusel korvtõstukit. Mopimees kasutab pesemiseks ainult vett – ei mingeid kemikaale. Kuidas katuse puhastus ise enda kodus ära teha, saad täpsemalt lugeda siit.

Mopimehe meeskond on kokku puutunud erinevas seisukorras katustega ning teab täpselt, mida sammaldunud ja vetikaga kattumine katusele teha võib. Võib arvata, et Mopimehe tehtud töö annab katusele ainult kauni välimuse, kuid tegelikult kaasneb teenusega mitmeid teisigi eeliseid.

 

Uskumatu lisakoormus katusel

Võib väita, et sammal ning vetikad, millega tihti meie klientide katused on kaetud, ei kaalu suurt midagi. Tegelikult pöörab selle väite tagurpidi niiske kliima, milles Eesti paikneb. Selleks, et samblad elaksid üle ka kuivemad perioodid, on nendel äärmiselt hea veeimavus. Mõne samblaliigi veeimavusvõime võib nende tavapärast massi suurendada kuni 20 korda. Toome näiteks 2cm paksuse samblakihi, millega on kaetud terve katus ning mis niiske ilmaga on täielikult vettinud. Lisaraskuseks iga ruutmeetri kohta on 20kg. Kui katuse kogupindala oleks 200m2, siis oleks kogu katusel lisakoormust kokku 4000kg. Sama palju kaaluvad kokku kolm Škoda Octavia sõiduautot. Ükski majaomanik ei tahaks enda hoone katust selliste koormustega koormata.

Sammal lõhub katusekattematerjali

Katuse puhastamine likvideerib katuselt samblad, mis suunavad vett katusekattematerjali. Plekkkatuse puhul hakkab sammal lõhkuma värvikihti ning viib vee plekini, mis toob endaga varem või hiljem kaasa rooste. Bituumenkatuse puhul muudub materjal sambla tõttu aina rabedamaks. Kivikatuste puhul on samblal veelgi lihtsam vett katusekattematerjali suunata, sest kivi on poorne. Kivi pooridesse suunatud vesi hakkab kihtide haaval katusekivi lõhkuma. Eriti kriitiline on olukord meie kliimavöötmes, kus talvel temperatuur kõigub pluss- ja miinuskraadide vahel. Vee külmudes hakkab see kivi poorides paisuma ning toob kaasa murenemise. Selleks, et katusekattematerjal ei hakkaks sammaldumise tagajärel oma konstruktiivseid omadusi kaotama, soovitame katuse puhastuse ette võtta iga paari aasta tagant.

katuse-puhastamine-kahju

Katuse puhastus tagab Sinu kinnisvara esteetilise välimuse

Silmaga nähtav efekt, mille Mopimehe katusepesu endaga kaasa toob on katuse uueväärne välimus ja kinnisvara väärtuse tõus. Regulaarselt hooldatud kinnisvara on väärtuslikum ning puhastatud katus näeb välja palju värskem. Uueväärne katus paistab peagi silma ka Sinu naabritele ning kindlasti ei jäta seda märkamata ka külalised.

Kui soovid enda koduõuele tuua veelgi rohkem sära, soovitame tutvuda ka Mopimehe tänavakivide pesu teenusega siin. Mopimehele hinnapäringu tegemine käib kiirelt ja tasuta!

Tasuta hinnapakkumine koos mõõtmisega

Tuleme mõõtma kahe tööpäeva jooksul.