Katuse puhastamine lumest: Mopimehe 10 nippi ja soovitust!

Katuse puhastamine lumest on majaomanike üks talve kõige olulisematest ülesannetest.

Külmade talveilmadega kaasneb ka ilus valge lumi. See lumine vaatepilt võib olla ilus, kuid katuse jaoks tähendab see paratamatult lisakoormust. Siin on Mopimehe 10 nippi ja soovitust, kuidas katus lumest ohutult ja efektiivselt puhtaks saada.

1. Ohutus ennekõike! Enne katusele minekut kontrollige, et teil oleks sobiv turvavarustus, näiteks libisemiskindlad saapad ja turvarakmed. Katusele minemiseks kasutage kindlasti redelit, mille jalad on korralikult maapinnale fikseeritud. Turvarakmed peavad olema ankurdatud vastavalt tööohutusnõuetele.

2. Alusta õigete tööriistadega Kasuta pehme otsikuga lumelabidat. Metallist tööriistad võivad kahjustada katusekatet, eriti kui see on valmistatud pehmematest materjalidest.

Lumekoristus vahendid Mopimees

3. Alusta tööd servadest Kui hakkate lund eemaldama, alustage katuse servadest ja liikuge sealt keskpoole. See vähendab katusel oleva lume kaalu ja vähendab koormust katuse servadele. Samuti on servade puhastamine tihti lihtsam kuna ligipääs on mugavam. Hiljem on mööda puhtaid servasid ohutum liikuda.

4. Jälgige, et te ei sea ohtu enda vara ja teisi isikuid Alati veenduge, et olete enda tegevusest teavitanud kõiki inimesi, kes hoone ümbruses võivad liikuda. Piirake alad, kuhu lund viskate ning vajadusel võtke keegi appi, kes jälgib toimuvat maapinnalt.

5. Vältige katuse kahjustamist Ärge kunagi kasutage teravaid esemeid ega survet, et jääst ja lumest lahti saada. Kui on kogunenud jääd, proovige seda sulatada soolaga või kasutada spetsiaalseid sulatusaineid.

6. Kasuta soola või sulatusgeeli Kui jää on katusel paks ja raske eemaldada, võib soola või sulatusgeeli kasutamine aidata protsessi kiirendada.

7. Olge ettevaatlik vihmaveerennidega Vihmaveerennid võivad kergesti puruneda või deformeeruda, kui proovite nendest lund eemaldada. Kui võimalik, eemaldage lumi nendest ettevaatlikult kätega. Samuti jälgige, et te ei toetaks redelit pehme vihmaveerenni vastu.

8. Mõelge kuhu lund ladustada Arvestage, et katuselt võib tulla palju lund ning see on vaja kuhugi paigutada. Leidke enne tööde algust lume ladustamiseks sobiv koht ning jälgige, et lumi ei kuhjuks vastu hoone seina.

9. Kaaluge lumekoristusteenuse tellimist Kui te ei tunne end katuse puhastamisel kindlalt või teie katus on eriti järsu kaldega, on parem usaldada töö professionaalidele. Meile saate mugavalt päringu teha meie kodulehel.

10. Kontrollige katust regulaarselt Pärast suuremat lumesadu või tormi on alati mõistlik kontrollida katust kahjustuste osas. See annab teile meelerahu ja võimaldab vajadusel kiireid parandusi teha.

Kokkuvõtteks

Lume ja jää eemaldamine katuselt on oluline, kuid seda tuleks teha ettevaatlikult ja ohutult. Õigete tööriistade ja tehnikatega saate tagada enda ja oma kodu ohutuse. Mopimees soovib teile turvalist lumekoristust ning on alati valmis teid sellega aitama.

Tasuta hinnapakkumine koos mõõtmisega

Tuleme mõõtma kahe tööpäeva jooksul.