Katuse pesu 10 kasulikku nippi

Katuse pesu jaoks anname Sulle spetsialisti kogemustel põhinevaid nippe, et saaksid kiirelt ja mugavalt katuse puhastuse ise ära teha!

 

1. Katuse pesu jaoks kasuta tööstuslikku survepesurit

Katuse pesu on intensiivne töö, mida peab teostama kõrgsurvepesuriga. Vastasel juhul ei ole tulemuse saavutamine piisavalt efektiivne ning lõpptulemus ei ole kvaliteetne. Rõhk, mida töö jaoks kasutada peab olema minimaalselt 165bar ning tavalised survepesurid selleni ei küündi. Kui Sul endal tööstuslikku survepesurit ei ole, siis seda on võimalik ka rentida. Kõigest 32,40€/päev.

2. Survepesuri ühendamine

Survepesuri ühendamiseks läheb vaja: veevõtukraani, voolikut, voolikuliitmikud, pikendusjuhe. Esmalt ühenda voolik veevõtukraaniga. Sõltuvalt kraanist tuleb ühendada vooliku jaoks sobivad otsikud vastavalt kraani mõõtmetele. Kindlasti peab kraanist tulema külma vett, sest kuum vesi lõhub pesuri. Vooliku otsa tuleb paigaldada universaalne otsik, mis ühendub survepesuriga. Veendu, et voolik on piisavalt pikk ning ulatuks katusele.

3. Kasuta korvtõstukit

Katuse pesu on kõige mugavam teostada korvtõstukiga. Tõstukiga on minimeeritud ka kukkumisrisk, mis katusel turnides Sind kindlasti ohustab. Korvtõstukeid on samuti võimalik rentida ning meie soovitame kasutada Dino tõstukeid, millel on ka aku toide olemas, et vältida võimalikest elektrikatkestustest tingitud probleeme. Sellise tõstuki hind on kõigest 120€/päev. Pööra erilist tähelepanu tõstuki noole graafikule, mis kajastab kui kõrgele ja kaugele on võimalik tõstukiga minna. Samuti soovitame korvtõstukiga haljasalal liikumiseks kasutada vineerplaate, et vältida murule rattavagude teket. NB: Tõstuki vedamiseks on vajalikud BE-kategooria juhiload.

katuse-pesu-tostuk

4. Vetthülgavad tööriided

Soeta endale ehituspoest järgnev varustus: kaitseprillid või visiir, müts, sooja voodriga kummikindad, tugevam vihmakeep, kummikud ning kilepüksid. Kaitseprille on vaja selleks, et kaitsta silmi ja nägu pritsmete eest. Survepesur lennutab katusel olevat mustust ja sammalt suure kiirusega pesija suunas, ilmtingimata tuleb kaitsta oma silmi ja nägu, et vältida tööõnnetusi. Müts aitab hoida ära juuste määrdumise. Kummikindad peavad olema voodriga ja soojad, sest pidevalt niiskes keskkonnas hakkab tavaliste kummikinnastega külm. Vihmakeep ja püksid katavad kogu keha ja nende all oleva riietuse. Kummikud on niiskuskindlad jalanõud, mille alla soovitame soojemaid sokke. Nõnda ei pea peale pesemist hakkama pesema riideid, sest veekindlalt riietuselt saab mustuse lihtsalt veega maha loputada.

5. Katuse pesu ettevalmistustööd

Enne pesemist tuleb hoovis ringi vaadata ning analüüsida, milliseid pindu tuleks mustuse- ja samblapritsmete eest kaitsta. Soovitame kindlasti katta pestava ala lähedal olevad lillepeenrad ja sõidukid. Lillepeenrast on raske mustust kokku koguda. Katmiseks sobib hästi maalrikile või presentkile. Meie pakume klientidele pindade katmist. Näiteks katame soovi korral aknad spetsiaalse teibitava kilega, et hiljem ei peaks aknaid pesema hakkama.

6. Veendu, et veesurve on piisavalt tugev

Katuse pesu vajab tugevat veesurvet trassis, sest muidu ei jõua vesi üles tõstuki korvini, kus on pesur. Juhul kui pesur ei saa piisavas koguses vett peale võib masin üle kuumeneda ning tagatipuks katki minna. Selleks, et veesurve oleks tagatud, peaks trassisisene surve olema vähemalt 2.0 bar. Veesurvet on võimalik mõõta manomeetriga.

7. Võta pesur endaga korvi

Eelmises punktis mainisime, et veesurve peab olema piisavalt tugev, et pumbata vett üles korvi, sest pesuri pead endaga korvtõstukile kaasa võtma. Pesurite voolikud ei ole tavaliselt piisavalt pikad, et pesuri võiks jätta maapinnale ning minna üles vaid survepüstoliga. Pikema survevooliku hind jääb tavaliselt 250-350€ vahele ning rendipuntkid neid ei paku. Mopimehe pesuritel on eraldi soetatud vajaliku pikkusega survevoolikud, et pesuri saaks maapinnale jätta.

8. Katuse puhastamine survepesuriga

Olles teinud ära kogu vajaliku eeltöö ning soetanud vajalikud tööriided, on aeg need selga panna, et alustada katuse pesu põhilise osaga ehk survepesuga. Peale vooliku ja pesuri ühendamist võib ühendada pesuri pikendusjuhtme abil vooluvõrku. Seejärel ava veekraan ning käivita pesur. Pesemisel hoia survepesuri püstolit katuse pinnast 5-20 cm kõrgusel vastavalt sellele kui kergelt pesur pinda puhastab. Raskestieemaldatava mustuse puhul tuleb püstolit hoida pinnale lähemal. Suuna püstol endast eemale, et veejoaga lendaks võimalikult palju mustust ka Sinust eemale. Soovitame pesta kindla loogika alusel näiteks ruutmeetri või kindla hulga katusekivide kaupa. Esmalt pese puhtaks kivide servad ning seejärel pese kivid pealt. Enne kui liigud pestud lõigult edasi järgmisele loputa juba pestud koht, et kontrollida selle puhtust. Vajadusel pese veel üle. Enne kui asud pesema uut lõiku, uhu veejoa abil lahtine mustus pestavalt eemale, et saaksid paremini pesta. Võrdlusmoment tuleb kohe esile ning näed kui tõhusalt pesur töötab.

9. Mustuse kokkukogumine

Katuse pesu ajal ürita mustust katuse servast mitte liiga kaugele lennutada. Mustust on survepüstoliga mugav suunata ning hiljem on selle kokkukogumine lihtsam. NB: Veendu, et pesu käigus puhastad ära ka vihmaveerennid, kuhu suurem osa mustusest koguneb. Loputa üle ka määrdunud seinad. Kuna oled pesemise jaoks kasutanud ainult vett, siis on sambla puhul tegu loodusliku jäätmega, mida võib soovi korral käidelda kompostina. Juhul kui Sul pole soovi sambla- ja vetikasegu enda hoovi ladustada tuleb see koguda kühvli ja harja abil kokku ning toimetada jäätmejaama. Meie kogume alati mustuse kokku ning viime tööde lõppedes selle minema. Nõnda ei pea klient end sellega vaevama ja hoov on tööde lõpuks puhas.

10. Tulemuse säilitamine – järeltöötlus

Oledki jõudnud katuse pesuga lõpuni. Nüüd on majal palju värskem välimus, tundub nagu oleksid katuse uue vastu välja vahetanud. Kui kaua see tulemus püsib?

Aus vastus sellele küsimusele on, et selline tulemus püsib mõne kuu. Kahjuks hakkavad samblikud taas kasvama ning juba kolme aastaga on katuse seisukord samasugune. Selleks, et pidevalt oleks katusel värske ilme tuleks Sul seda pesta iga kolme aasta tagant, kuid on olemas ka lihtsam ja soodsam lahendus!

Meie pakume eraldi teenusena ka pestud katuse töötlemist kaitsva vahendiga, mis takistab samblike kasvu. Vahend ei ole mürgine ega sisalda allergeene. Seetõttu on töötlus peale kuivamist täiesti ohutu. Nõnda ei hakka katuse välimus kohe peale pesu halvenema ning silmailu jätkub kauemaks.

Säästa enda aega ja raha ning telli teenus spetsialistilt. Tuleme mõõdame ära kõik pestavad pinnad ja teeme tasuta hinnapakkumise. Mopimehele saad päringu teha kiirelt ja mugavalt.

Tasuta hinnapakkumine koos mõõtmisega

Tuleme mõõtma kahe tööpäeva jooksul.